Pardubice 2017

Gymnastky v Pardubicích

Jičínské sportovní gymnastky mají za sebou další dva závody, na které odjely do Pardubic. 13. května se jich osm zúčastnilo Memoriálu Jana Hampla. Své sestavy předvedly na bradlech a kladině. Obě tyto nářadí patří v gymnastice k těm obtížnějším.

V kategorii ročníku na rození 2004 se výborně vedlo K. Matouškové, která si vybojovala stříbrnou medaili. V kategorie ročníku narození 2007 – 2008 jsme měli pět závodnic. A. Mašátová si stříbrnou medaili zajistila svým výborným výkonem na kladině. Bronz přidala K. Holá, 4. místo obsadila V. Vyziblová, 5. místo N. Karbanová a 8. místo V. Drusanová. V kategorii ročníku narození 2009 přidala krásné třetí místo A. Kopáčková a A. Vyziblová obsadila 6. místo. Součástí memoriálu je i závod družstev. Jičínské družstvo ve složení K. Matoušková, A. Mašátová a A. Kopáčková si odvezlo zlaté medaile.

Na druhý závod s názvem Perníková chaloupka odjelo v sobotu 27. května šest závodnic. Závodila zde děvčátka narozená v roce 2011 – 2008 na dvou nářadích – kladina, prostná. Mezi nejmladšími závodnicemi si opět nejlépe vedla A. Karbanová, která si s jednobodovým náskokem vybojovala zlatou medaili. Děvčátka ročníku 2009 skončila těsně pod stupni vítězů. A. Kopáčková 4. místo a A. Vyziblová 5. místo. V kategorii ročníku narození 2008 přidala zlato A. Mašátová. V. Drusanová obsadila 4. místo a V. Vyziblová 7. místo. Teď už čeká děvčata vrchol sezony v podobě Krajských přeborů ve Vrchlabí a případný postup na MČR. Tak jim přejeme hodně štěstí a žádné pády.