Krajské přebory – Vrchlabí 2017

Pět krajských titulů sportovních gymnastek

 Jičínské sportovní gymnastky se v sobotu 3. června zúčastnily krajských přeborů ve Vrchlabí.Vrchol sezony zvládly děvčata na výbornou. Z Vrchlabí si odvezly deset medailí.

První do závodu nastoupily starší žákyně a juniorky. V kategorii juniorek B ročník narození 2004 – 2001 si titul přebornice kraje vybojovala Kateřina Matoušková a L. Kozlová přidala vynikající druhé místo. V kategorii starších žákyň ročník narození 2009 – 2008 jsme měli pouze Viktorku Vyziblovou. S povinnými sestavami se vypořádala výborně a vybojovala si 1. místo. V kategorii starších žákyň B ročník narození 2005 – 2008 si Anička Mašátová (2008) poradila se staršími soupeřkami a přidala další titul přebornice kraje. Její oddílová kolegyně K. Holá (2007) přidala krásné třetí místo. V kategorii starších žákyň C se závod nejlépe N. Karbanová (2007) vybojovala stříbrnou medaili, V. Drusanová (2008) obsadila 4. místo a Z. Janderová (2005) 6. místo.

Do odpoledního závodu nastoupily mladší a nejmladší žákyně. V mladších žákyních ročník narození 2009 jsme měli dvě závodnice. Titul přebornice kraje si odvezla Anežka Kopáčková a A. Vyziblová se umístila na druhém místě. Svoji první účast na krajských přeborech měly žákyně ročníku narození 2010. I těmto děvčatům se závod povedl a přidala další medailová umístění. E. Procházková 1. místo, E. Mikolášová 3. místo a N. Dobiášová 4. místo.

Pro jičínské gymnastky to byla velmi úspěšná sobota. Pět přebornických titulů pro jičínský oddíl je velkým úspěchem. Tři děvčata si svým umístěním vybojovala přímý postup na MČR – Anna Mašátová, Kristýna Holá a Kateřina Matoušková. Čtvrtou závodnicí je Lucie Kozlová, které byla udělena divoká karta. Do prázdnin čekají děvčata ještě dva závody. Mistrovství české republiky se koná v neděli 18. června v Ostravě. Děvčatům přejeme hodně štěstí. Poděkování patří trenérkám, Lence Karbanové a Jaroslavě Benešové, které na dosažených výsledcích mají svůj velký podíl.