Jičín 2017

Pět zlatých medailí pro jičínské gymnastky

V neděli 26. 3. se v tělocvičně I. ZŠ v Jičíně uskutečnil IV. ročník Pohádkového závodu ve sportovní gymnastice. Závodu se zúčastnilo 133 děvčat z devíti oddílů a čtyř krajů. Přivítat sportovní gymnastky v Jičíně přišel i pan starosta JUDr. Jan Malý, kterému tímto ještě jednou děkujeme.

Své sestavy na lavičce, kladině a prostných předvedla děvčata od ročníku narození 2011 až po ročník 2001. Mezi oddíly z Liberce, Vrchlabí, Pardubic, Chrudimi, Hradce Králové, Všetat a Doks se jičínské gymnastky rozhodně neztratily.

Mezi nejmladšími děvčátky, ročníku narození 2011, se nejlépe povedl závod A. Karbanové a pro domácí oddíl vybojovala první zlatou medaili. Umístění dalších závodnic: N. Chvojková 9. místo a Z. Krykorková 11. místo.  V kategorii ročníku narození 2010 obsadila E. Procházková krásné 9. místo, na 11. místě skončila E. Mikolášová, 15. místo T. Zichová, N. Dobiášová 20. místo a E. Lachman 25. místo.

V kategorii ročníku narození 2009 za Jičín nastoupili dvě závodnice. Svým výborným výkonem děvčata přidala další medailová umístění. A. Kopáčková obsadila 1. místo a A. Vyziblová 3. místo. V kategorii ročníku narození 2008 potvrdila A. Mašátová své dosavadní výborné výsledky a s jednobodovým náskokem zvítězila. Další medaili v této kategorii přidala V. Drusanová, která skončila na krásném třetím místě.  V. Vyziblová obsadila 5. místo.

Děvčata ročníku narození 2007, v kategorii žákyně B, podala taktéž výborný výkon bez pádu a zajistila další medailová umístění. K. Holá 1. místo a N. Karbanová 3. místo. V kategorii žákyně 2007 C obsadila V. Pluhařová 5. místo. Žákyně Z. Janderová v kategorii 2005 C skončila na 7. místě.

Do závodu juniorek za jičínský oddíl nastoupila tři děvčata.  V kategorii ročníku narození 2004 juniorky B si nejlépe vedla K. Matoušková. Za velmi povedenou sestavu na kladině měla před ostatními bodový náskok. Na prostných svůj výkon potvrdila a přidala další zlatou medaili pro domácí oddíl. L. Kozlová zacvičila kladinu bez pádu a bylo z toho další krásné 3. místo. Tyto dvě závodnice se za Královehradecký kraj v červnu zúčastní Olympiády dětí a mládeže v Brně. Poslední do závodu nastoupily juniorky C ročníku narození 2004 – 2001. Domácí závodnici, V. Špinarovou, bohužel pád z kladiny připravil o medailové umístění a skončila na 4. místě.

Pro jičínské gymnastky to byl velmi úspěšný závod. Pět zlatých a čtyři bronzové medaile je nádherný výsledek. Na celý průběh závodu dohlíželi Rumcajs s Mankou, kteří popřáli všem závodnicím hodně úspěchů do dalších závodů. Všem jičínským závodnicím děkujeme za výbornou reprezentaci oddílu, rodičům a trenérkám za přípravu a organizaci závodu.